"Będziecie moimi świadkami"

Odzież religijna

NASZA MISJA

W różnorodnym, multikulturowym świecie będącym mieszanką religii i światopoglądów, to kim jesteśmy i z czym się identyfikujemy nie jest na pierwszy rzut oka oczywiste. W dobie „płynnej nowoczesności”, kiedy różne ideologie trwają obok siebie, niezwykle istotne jest rozpoznanie w tłumie tych, którzy wyznają te same wartości.

Alternatywne koszulki Gloria Patri nie tylko stoją w opozycji do mainstreamowego, zeświecczonego designu obecnego na ulicach, ale również  stanowią realizację przykazania o dawaniu świadectwa swojej wiary. W obecnych czasach, dzięki identyfikacji wizualnej grupa o wspólnych ideałach może z łatwością rozpoznać się w natłoku laickich obrazów i symboli. W dużym mieście i w tłumie łatwiej jest rozpoznać swoich braci i siostry za pomocą wyrazistej grafiki czy nadruku, niż skromnego szkaplerza czy różańca niewidocznego dla osób postronnych. Ciekawy i oryginalny nadruk o tematyce religijnej może być pretekstem do rozpoczęcia rozmowy i być może nawiązania wartościowych znajomości. Otwarte przyznanie się do swojej religijności to element tożsamości nowoczesnego chrześcijanina; oprócz uczynków i wewnętrznych gestów, niezwykle istotne jest również szczere określenie swojej przynależności do Chrystusa. Od braku aktywnego świadectwa podążania za Jezusem już o krok do jego świadomego zaparcia się.

Obecnie nikt już nie oczekuje, iż świadectwo wiary będzie polegało na głoszeniu kazań na głównym placu miasta – krzewienie wiary w XXI wieku przyjmuje nowe, interesujące formy. Niegdyś, chrześcijanie rozpoznawali się dzięki symbolowi ryby – obecnie może to być koszulka z papieżem czy Archaniołem Michałem. Odzież chrześcijańska to świetna okazja, aby z przekazem religijnym wyjść z czterech ścian i tym samym uczynić chrześcijan widocznymi w przestrzeni publicznej. Dzięki manifestacji swojej wiary nie tylko wyrażamy swoją tożsamość, ale również dajemy szansę na dostrzeżenie jej przez osoby postronne i być może poznanie Chrystusa.  Jezus, żegnając swoich uczniów, powiedział do nich: „Będziecie moimi świadkami!” (Dz 1,8) Misją sklepu Gloria Patri jest zachęcanie do dumnego i otwartego dzielenia się ze społeczeństwem swoją wiarą i poglądami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl