Gratis Karta Modlitewna

Do każdego zamówienia dodajemy nietuzinkowy prezent – kartę modlitewną z „paciorkami” różańca. Nietypowa forma i kieszonkowy rozmiar karty sprawiają, iż jest ona świetną alternatywą dla klasycznego, tradycyjnego różańca, która zmieści się do każdego portfela, saszetki czy też torby. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi  może służyć jako przypomnienie o modlitwie w najbardziej zabieganych momentach dnia.

Motywem widniejącym na przedniej części karty jest reprodukcja renesansowego portretu Matki Boskiej, zwanego Virgin Annunciate, pędzla Antonello de Messiny. Tematem obrazu jest moment zwiastowania, ukazany jednak w nietypowy sposób – na obrazie nie widzimy anioła Gabriela przynoszącego dobrą nowinę – całość dzieła zajmuje postać Maryi, zaskoczonej posłańcem Bożym, który przerywa jej studiowanie świętych tekstów. Patrząc na obraz, widz znajduje się w miejscu przeznaczonym dla anioła - posłańca bożego i obserwuje Maryję z jego perspektywy. Atmosfera dzieła przesycona jest nastrojem kontemplacji, ale i cichej zgody i akceptacji misji przeznaczonej dla Maryi przez Boga.

Wybór tej reprodukcji nie jest przypadkowy – różańcowa karta modlitewna z wizerunkiem Virgin Annunciate zachęca modląca się osobę do kontemplowania postawy Maryi, a zarazem jej naśladowania. Obraz ilustrujący  moment zwiastowania jednocześnie przypomina o korzeniach popularnej „Zdrowaśki” – tekst modlitwy Zdrowaś Maryjo to słowa pozdrowienia anioła Gabriela, skierowane do Matki Boskiej. Na odwrocie karty znajduje się tekst modlitwy Zdrowaś Maryjo/Hail Mary w języku angielskim.

karta modlitewna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl